voorbeschouwingen

Voorbeschouwing PKC '83 - ONS Sneek

Na weken oefenen en bekervoetbal is het zaterdag dan eindelijk zo ver. De competitie neemt ook voor de Hoofdklasse een aanvang. Hoe staat het met de manschappen van Jan Vlap en Sandor van der Heide? Zaterdag is direct een aardige graadmeter, wanneer ONS Sneek op bezoek gaat bij PKC '83 in Groningen. Uitgerekend de ploeg die verantwoordelijk was voor de degradatie van de Sneekers naar de eerste klasse.

door Jan Flikkema

De vakanties zitten er weer op, de spelers zijn al wekenlang weer in training en hebben al de nodige wedstrijden afgewerkt. Een aantal oefenwedstrijden, op het gelijkspel tegen Zutphen na allen gewonnen, en een drietal bekerwedstrijden (2 x winst en 1 x verlies, maar wel plaatsing voor de volgende ronde) moeten het nieuwe trainersduo Jan Vlap en Sandor van der Heide genoeg hebben geleerd over de sterke en zwakke punten van hun ploeg. Het valt niet mee om ieder jaar weer een aantal nieuwe gezichten in te moeten passen, maar gezegd moet worden dat ONS Sneek zich op een knappe wijze heeft geroerd op de transfermarkt. Gelet op de versterkingen kunnen we gerust stellen dat onze club een prima reputatie heeft waar spelers ook graag voor uit willen komen.

Dit jaar begroeten we 7 nieuwe gezichten, naast de aanvullingen vanuit de eigen jeugd en het tweede elftal. Stuk voor stuk spelers die nu of op korte termijn in aanmerking kunnen komen voor een vaste stek in het eerste. Met andere woorden: ONS Sneek is er niet alleen in directe kwaliteit op vooruit gegaan, maar is daarnaast in de breedte ook veel sterker geworden. Er wordt wel eens gezegd dat de kwaliteit van de bank bepalend is voor hoe sterk een ploeg werkelijk is. Nou, in dat geval zou ONS Sneek bij de top 3 moeten horen.

Maar ook onze tegenstander van zaterdag heeft niet bepaald stil gezeten deze zomer. PKC heeft toch al een beetje de reputatie van een duiventil, maar voor komend seizoen zijn er maar liefst 13 nieuwe spelers gecontracteerd. En niet de minste spelers:

Ali Hussein Al-Jaffar - SC Cambuur
Jurjen Bosch - Wykels Hallum
Roy de Bruin - SC Cambuur
Pong Clementia - Appingedam
Robbie Dijkstra - DIO Oosterwolde
Sally Frank - DIO Groningen
Ayoub Kaddouri - SC Cambuur
Jhonny Meter - Appingedam
Jacob Noordmans - Bergum
Mike Romer - Holwierde
Niels Tel - ACV
Raphael Tuankotta - Holwierde
Ben Wormmeester - BV Veendam

Meest opvallend? Nee, niet de spelers van Veendam of Cambuur, maar de terugkeer van Jhonny Meter. Ik zal blijven volharden in zijn bijnaam: Jhonny 80 Meter.

Net als ONS Sneek heeft ook PKC zich geplaatst voor de knock out fase van het bekertoernooi. Probleemloos, want PKC won van DIO Groningen, Holwierde en The Knickerbockers. Toch is het altijd weer afwachten hoe dit zich verhoudt tot de competitie. Heeft de nieuwe oefenmeester Sipke Hulshoff er al echt zo'n hecht collectief van kunnen smeden, of was de tegenstand in het bekertoernooi niet al te sterk?

Hoe het ook zij, ONS Sneek kan zaterdag vol aan de bak. PKC is voor de Sneekers altijd een lastig te bespelen ploeg gebleken. Er is echter wel een belangrijk verschil met voorgaande jaren: we spelen nu eens niet in hartje winter, omgeven door hagelbuien en storm. Wellicht dat daardoor de terreincondities wat gunstiger zijn, want gebleken is wel dat ONS Sneek over een technisch zeer begaafde selectie beschikt.

Laten we er maar gewoon van uit gaan dat ook in dit geval de eerste klap een daalder waard is. En als het aan mij ligt is het ONS Sneek de ploeg die de eerste klap uitdeelt. Mijn voorspelling voor luidt: PKC-ONS Sneek: 1-2

Maar hoe het werkelijk zal aflopen? Zaterdagmiddag omstreeks half vijf weten we ongetwijfeld meer.