Wedstrijdverslagen ONS Sneek 6

‘t 6e - Hielpen 2: We nemen die punten gewoon weer mee!

Op de eerste echte lentedag van het seizoen togen wij naar ons eigen geliefde Zuidersportpark om daar met de plaatselijke kroegtijgers een balletje te trappen tegen het afvoerputje van Hindeloopen. In een heuse karavaan vonden we uiteindelijk de kleedkamer, weggemoffeld nabij het oude wzs-veld.

Op de eerste echte lentedag van het seizoen togen wij naar ons eigen geliefde Zuidersportpark om daar met de plaatselijke kroegtijgers een balletje te trappen tegen het afvoerputje van Hindeloopen. In een heuse karavaan vonden we uiteindelijk de kleedkamer, weggemoffeld nabij het oude wzs-veld.
Na een heuse motivatie-speech van de onlangs 26 jaar geworden zijnde heer Terwisga stonden alle neuzen dezelfde kant op, en konden we deze op papier mindere tegenstander aan onze zegekar binden.
De opstelling was als volgt: ‘’ervaren stuurman en rots in de branding’’ Barman op de kool, daarvoor (VLNR) PJ, jUr, Oullie en Rooie. Op het middenveld was een plaatsje gereserveerd op de mid-mid voor de Arjan Robben, de Jari Litmanen en de man van glas van het 6e: FockingFrenkel! Hij werd ondersteund op de flanken door Smoor en Chris. Voorin was er plek voor Bessie en de Vries op de zijkanten terwijl Platformke weer eens zou proberen om subliem te gaan scoren. Overigens hadden we ook nog de luxe van de wissels Pessa(morele steun), Sikkes (geen idee wat hij er deed), Colaatje Tic en Bouhila terwijl in de 2e helft Pamavada ook vrij was van de boodschappenfabriek.

De wedstrijd stond onder de bezielende lijding van Fockema die niet over zich lopen en zelfs een gele kaart in de eerste 20 minuten trok voor praten van een Hielpener. In mijn ogen ongehoord op het niveau waarop het 6e sedert 2 seizoenen acteert.
De wedstrijd begon een beetje onstuimig met ietwat onrustige aanvalletjes en kleine druk over en weer. Maar het 6e nam vanaf 10 minuten de wedstrijd over en begon mooie aanvallen te creëren. Vooral de opbouw van achteruit van met name jUr zorgde ervoor dat er enkele gevaarlijke uitspattingen waren van Bessie en Frenkel. Overigens ging het afrondden niet echt fantastisch, de meeste ballen warren toch echte 2e ring. Ook de backs PJ en Rooie bouwden goed op en de man kwam er zelden langs. En de druk van ‘t 6e duurde voort alleen de bal wou er maar niet in. De verdediging had de zaak gewoon helemaal onder controle en het was betrekkelijk rustig voor de kool. Met de brilscore doken we ook de rust in, waar naast een verdiende voorsprong er nog een andere domper te verwerken was. We hadden geen thee! Ondertekende verdenkt dat de Hielpeners als staaltje psychologische oorlogsvoering de thee van ons hebben weggegooid om ons zo van ons apr po te brengen. Maar de visie van de aanvoerder bleef onaangetast en hij was zelfs nog in staat om in deze misère de wissels te verbaliseren aan de rest van het team. Bouhila kwam er in voor Michiel terwijl Rooie moest wijken voor Pamavada. Chris Kras toonde zich ook solidair door Colaatje Tic zijn plekje te gunnen op de linkshalf.
Met deze nieuwe, frisse impulsen doken we de kleedkamer uit en betraden het 3e veld onder de warme deken van de lentezon. Meteen was er weer druk van ONS al liet de verdediging in zijn enthousiasme ook nog wel eens een steekje vallen. Vooral het jeugdige enthousiasme van Michiel en Pamavada die op de backs stonden was tekenend, je ziet toch dat het toch rasechte aanvallers zijn. Ook het publiek was toegestroomd en zag Bouhila excelleren om in de 55e minuut de bal de touwen in te rossen! Mooie kool en wederom bewijst Bouhila zijn aanvallende waarde voor dit vriendenteam. Overigens trapten de Hielpenersde aftrap in één keer op de kool, vanwege een keeper die na uitbundig de kool vieren nog rustig naar de kool aan het lopen was. Gelukkig bleek de aanvaller van Hielpen gezegend te zijn met dezelfde traptechniek als Frenkel dus vloog de bal ruim naast.
Hierna gingen we echter door met aanvallen en vooral op het middenveld werd Hielpen echt van de mat gespeeld. Achterin werden er zoals gezegd wat meer foutjes gemaakt maar dat had geen desastreuse gevolgen. Voorin was het gewoon een kwestie van tijd en na 10 minuten lag de 2-0 er in! Een mooie aanval van ONS werd afgemaakt met een bekeken bal van (wie anders?) Bouhila. Een zeer mooie tussenstand en gezien het spelbeeld ook zeer verdiend. Het werd door het inmiddels rijkelijk toegestroomde publiek ook als een heus kampioenschap gevierd. Nuja, of het waren gewoon de wissels die luidkeels hun maten zaten aan te moedigen.
De spreekwoordelijke koek was echter nog niet op. Platform moest op zijn manier het publiek nog bedanken en deed dat met een echt ‘’Platform-schot’’. De bal rolde bekeken lang alles en iedereen in het vijandelijke kool en zette daarmee de eindstand van 3-0 op het bord.
Samenvattend was dit ook een terechte afspiegeling van het krachtsverschil tussen beide ploegen. In de op een paar vloekwoorden na van deHielpeners was de wedstrijd ook netjes verlopen. Na het succes wensen over en weer gingen we als een speer naar de box alwaar een traytje pils stond. In de inmiddels hoog aan de horizon staande zon genoten we van ons welverdiende biertje en konden we tegelijkertijd het 1e aanmoedigen.

Zaterdag was écht de mooiste dag van de week,

Uw razende Reporter,
AB