nieuws

Gewoan ut zesde: The great Zeerobbenry

De tweede wedstrijd van het seizoen alweer voor de mannen van ‘’gewoan ut zesde’’ tegen de plaatselijke helden van Zeerobben. Na de desastreus verlopen wedstrijd tegen mede-kampioenskandidaat Blauw Wit is het nu zaak om niet teveel averij op te lopen in de queeste om kampioen te worden. De druk die het bestuur ons team heeft opgelegd is ongekend hoog.

Gewoan ut zesde: The great Zeerobbenry
De tweede wedstrijd van het seizoen alweer voor de mannen van ‘’gewoan ut zesde’’ tegen de plaatselijke helden van Zeerobben. Na de desastreus verlopen wedstrijd tegen mede-kampioenskandidaat Blauw Wit is het nu zaak om niet teveel averij op te lopen in de queeste om kampioen te worden. De druk die het bestuur ons team heeft opgelegd is ongekend hoog.
Duo Gech had de volgende opstelling uit de hoge hoed getoverd: OB bink(Stefan Obbink) stond op de kool met daarvoor van links naar rechts Abe, Pamavada(Paul van Dalen), Chris Kras(Chris Barends) en Rooie(Rooie). Daarvoor stond een sterke linie met Timpo (Tim van de koster), Fokking Frenkel(Frank Feenstra), en Zeldentotnooit( Hans de Jong). Voorin hadden we Michiel!(Michiel de Vries), Colaatje Tic(Frederik Boersma) en de kersverse aanwinst in de spits Struiksma(Peter Boomsma). De wissels waren Pessa(Peter de Jong, geenszins gerelateerd met de voorgaande de Jong!) en Sabbes(Sebastian Berswerda). Notulist van vandaag was Robbie Berswerda en de wedstrijd stond onder de bezielende lijding van Otto Visser.
Ut zesde ging voortvarend van start en er was meteen al sprake van een duidelijk krachtsverschil dat geuit werd in een vroege openingskool van Zeldentotnooit. Een goede aanval die opgezet werd door Chris Kras bracht de bal via Fokking Frenkel bij Zeldentotnooit die de bal beheerst langs de vijandelijke koolverdediger schoot. Een prachtig begin natuurlijk en na de felicitaties over en weer kwam Zeldentotnooit met de mededeling dat deze gemaakt waren op Dutchy’s van 6 euro de paar! Zeldentotnooit heeft dus zijn wondersloffen gevonden en ze zijn ook nog eens van Nederlandse makelij! Hartstikke mooi voor het team en gezien het uitgavepatroon voor kleding van Mister Dutchy wens ik hem betere tijden toe met zijn bedrijf.
We gingen daarna door met drukken en aanval na aanval trof het vijandelijke doel. Echter hadden Frenkel, Colaatje Tic en Timothie op zijn zachtst gezegd het vizier niet op scherp staan. Het schijnt zelfs dat de KingFabriek de ballen uit de silo’s pepermuntjes moest vissen. Zeerobben had niets in te brengen en adequaat optreden van de verdedigers leidde tot ontelbare balveroveringen. In de 30e minuut ontstond er echter consternatie; Frenkel nam een vrije trap en speelde hem hoog de 16 in. Echter de keeper kwam er als een gabber met pillen op in en bokste in plaats van de bal ook nog even tegen het hoofd van Struikstra. Deze ging logischerwijs neer en gezien de geschiedenis van enkele leden van het team hielden we het even nauwlettend in de gaten. Gelukkig stond Struikstra al snel weer op en kon het spel na een scheidsrechtersbal(?) weer verder. 5 minuten later waren er twee corners van Timothie die voor het nodige gevaar zorgden. De indraaiende corners zorgden voor furie en het scheelde niet veel of ze troffen direct kool. Een minuut later zorgde Mister Dutchy hoogstpersoonlijk voor een 2-0 voorsprong: een leuke aanvalletje over rechts resulteerde in een knap schot dat de kruising in vloog. 34e minuut: 2-0
Comfortabele voorsprong dus voor ut zesde alleen een aanval van de Harlingers gooide roet in de plannen voor een clean-sheet. Een omstreden corner leidde tot slecht uitverdedigen van de afgeslagen bal. Doordat een onoplettende klojo buitenspel ophief en de andere back opzichtig schutterde werd OB bink kansloos gelaten. 38e minuut: 2-1. Hierna ging ut zesde weer met frisse moed door alleen werd een prima inzet van Timothie per ongeluk van de lijn gehaald en vlogen schoten nog niet tussen de palen. We doken met de 2-1 voorsprong de kleedhokken in.
De tweede helft begon ONS zoals het in de eerste helft eindigde: heer en meester and just being awesome. Er waren echter wel wat wijzigingen en nu wordt het voor de lezer even opletten geblazen: Sabbes kwam erin voor Colaatje Tic die de plaats van OB bink in de kool innam terwijl OB bink naar de plek van Struikstra in de spits verhuisde. De kools vielen echter niet en zelfs een uitbraak van de goed spelende Timothie 1-op-1-op-de-keeper faalde hopeloos. In de 67e minuut was daar een mooi moment: Sikkes(Germ Sikma) kwam na een half jaar blessureleed voor het eerst weer het veld op en kon weer schouder aan schouder staan met zijn maten op het veld. Mooi dat deze begaafde rechtermiddenvelder weer met ons meedoet en onder luid applaus speerde hij werkelijk naar zijn positie.
Na dit goede nieuws kwam er echter zeer slecht nieuws: een dekkingsfout van Rooie liet een man zomaar vrij doorlopen naar de kool en de vijandelijke spits aarzelde niet en frommelde de bal langs onze keepert. Twee kansen en twee kools, laten we het maar een effectief counterteam noemen. Het was dus zeer tegen de verhouding in en een eerlijke stand was 6-1 geweest. Daar koopt men echter niets voor en daarom gingen we weer door met de wedstrijd domineren. Kansen te over maar het afronden wou simpelweg niet, om werkelijk ziek van te worden. In de 80e minuut was er een wissel: Pessa kwam erin voor een verdienstelijk spelende Timothie. Pessa deed echter wat de rest van het team naliet, direct scoren. Een standaard aanval zette Pessa in een uitstekende positie om te scoren en daarvan profiteerde hij direct. 81e minuut: 3-2, dik verdiend. Hierna moesten we gewoon de zaak op slot houden en dat lukte ons redelijk dankzij ons surplus aan kwaliteit. We kregen ook nog een paar kleine kansjes op de 4-2 alleen die luxueuze zetel werd ons niet gegund. In de 93e minuut gebeurde het ongelofelijke: Een zeldzame aanval van Zeerobben leidde tot het bedienen van haar spits die de 3-3 binnenschoot. Echter de spits stond 1.5 meter buitenspel! Nu zou je denken dat dat een streek zou kunnen zijn van een vlagger van Zeerobben alleen niets is minder waar: Er stond een zuivere fîne in de kool in de persoon van Michiel!. Hij had niet de indruk dat de vijandelijke speler buitenspel stond en vlagde derhalve niet. De scheids had echter wel al een sterk vermoeden alleen floot niet zonder het vlaggen van de grensrechter. Een onfortuinlijke actie van Michiel en de laatste woorden hierover zijn ut zesde kennende nog niet over gevallen, de duutser.
3-3 was de einduitslag dus en het gestolen punt werd uitbundig gevierd door de sportief spelende Zeerobben. De robben hebben ons gewoon keihard beroofd. Zeer jammerlijk dus dit resultaat en de lijn naar boven moet nog gevonden worden. Het spel van ut zesde is echter wel zeer goed en dan zullen de tegenstanders vanzelf wel aan de zegekar gebonden worden.
Uw razende reporter,
ABe