wedstrijdverslagen

Wedstrijd duurt net 1 minuut te lang, Nunspeet in 98e minuut naast ONS Sneek: 1-1

ONS Sneek speelde zaterdag met 1-1 gelijk in te gen Nunspeet. Een prima resultaat, maar toch zal er bij de Sneekers sprake zijn van een kleine domper. Heel lang leek het er op dat de eerste uitoverwinning van dit seizoen zou worden behaald (doelpunt Leo de Wagt), maar in de 98e minuut bracht de jarige Erwin Schouten Nunspeet alsnog naast ONS Sneek.

door Jan Flikkema

Kapot waren ze, de manschappen van Fred de Boer. ONS Sneek had werkelijk alles gegeven om de 0-1 vast te houden, maar in de allerlaatste minuut ging het toch nog mis. Corner nummer 11 van Nunspeet: doelman Barry Reijs gaat mee naar voren, de organisatie van ONS Sneek is even zoek, de bal valt bij de 2e paal en daar staat Erwin Schouten klaar om vanaf een meter of 10 zijn ploeg met een keurige volley alsnog naast ONS Sneek te schieten. En dus niet de eerste uitzege voor ONS Sneek dit seizoen.

Aan de inzet en werklust heeft het zeker niet gelegen. Want gebuffeld en gestreden werd er volop door ONS Sneek. De ploeg speelde compact en slaagde er in de thuisploeg buiten de eigen zestien te houden. Uiteindelijk leverde de eerste helft twee kansen op voor zowel Nunspeet als ONS Sneek, waarbij Klaas Johan Knevelman namens de Oranjehemden de grootste kreeg. Een fraaie combinatie tussen Leo de Wagt en Rudy Mann werd door de Drachtster niet met een treffer afgerond.

Het was toch al niet de middag van Knevelman, want ook in het begin van de tweede helft liet hij een opgelegde kans liggen. Nu werd Knevelman keurig in stelling gebracht door Jasper Valentijn, maar opnieuw faalde hij oog in oog met doelman Reijs van Nunspeet. Dat is eigenlijk tekenend voor het gebrek in scorend vermogen waar ONS Sneek mee te kampen heeft. Het is dan ook niet raar dat de 0-1 in de 58e minuut uit een standaard situatie kwam. Een lichte overtreding van Bram Zwaan op Klaas Johan Knevelman leverde een vrije trap op op zo'n 25 meter van het doel. Leo de Wagt plaatste zich achter de bal en met behulp van een grabbelende Reijs bracht hij de Sneekers op voorsprong.

Inmiddels had Fred de Boer zijn wisselspelers al de warming up in gestuurd. Niet alleen om Knevelman af te lossen, maar ook om Jasper Valentijn tegen zichzelf in bescherming te nemen. Valentijn had in de 50e minuut al een gele kaart gekregen en was wel zeer nadrukkelijk op zoek naar zijn tweede. Van een speler van het kaliber Valentijn mag je dan verwachten dat hij de slimheid heeft om zich wat in te houden, maar nadat scheidsrechter Van der Perk uit Leiden eerst nog een tackle op Frank van Twillert onbestraft liet, was het in de 67e minuut wel raak. Licht vasthouden van Maurice Pot maakte dat Valentijn kon inrukken. Het zijn juist dit soort momenten waarin de manschappen van Fred de Boer wat slimmer moeten worden, want deze kaart was volkomen onnodig geweest. Daarbij mag overigens ook even gekeken worden naar de rol van de trainer zelf, want De Boer had eerder moeten ingrijpen door Valentijn naar de kant te halen.

Met 10 man was het duidelijk dat ONS Sneek een moeilijk slot van de wedstrijd tegemoet kon zien. Toch hielden de Sneekers zeer knap stand. Er werd waanzinnig hard gewerkt en het offensief van Nunspeet leverde maar een paar kansjes op. Niek Warrink heerste echter in zijn eigen strafschopgebied. De doelman straalde zeer veel rust uit en ondanks de lengte van Van Twillert en Van de Bunte van Nunspeet, was elke hoge bal voor Warrink.

Enige onzekere factor was de hoeveelheid extra tijd die scheidsrechter Van der Perk zou bijtellen. In de eerste helft was dat al ruim 6 minuten, nu maakte de arbiter het nog bonter. Maar liefst negen minuten kwamen er bij, en de voorlaatste minuut werd ONS Sneek door de fraaie treffer van Schouten fataal. Na ook vorige week al te zijn geconfronteerd met de waanzinnige hoeveelheid blessuretijd die wordt bijgeteld, wordt de roep om een 4e official in de hoogste klasse van het amateurvoetbal steeds harder. De willekeur die het scheidsrechterkorps wekelijks aan de dag legt, moet worden uitgebannen! Al was het alleen maar om de reputatie van de scheidsrechters zelf te beschermen: nu ontstaat op zijn minst de indruk dat de dienstdoende arbiter er veel aan gelegen is om 1 van beide ploegen in de wedstrijd te helpen/houden.

Karakteristieken

vv Nunspeet - ONS Sneek: 1-1 (0-0)
0-1: Leo de Wagt (58e)
1-1: Erwin Schouten (98e)

Scheidsrechter: E. van der Perk uit Leiden
Geel: Smit (Nunspeet), De Bruin, De Meer (ONS Sneek)
Rood: Valentijn (ONS Sneek) (2 x geel)
Toeschouwers: 400

Opstellingen:

vv Nunspeet: Reijs, Pot, Zwaan, Hoek, Drost (79. Pluim) , Van Twillert (86. Fidder), Smit (79. Mulder), Van de Bunte, Schouten, Staal, Poot.

ONS Sneek: Warrink, Oppedijk, Hoekstra, De Wagt, Pham, Jellema, De Bruin (79. De Meer), De Jong (92. Beukema), Knevelman (71. Haarman), Mann, Valentijn.

Reacties

Mail uw reacties op de wedstrijd en het verslag naar jan.flikkema@onssneek.nl, voorzien van uw volledige naam. Indien gewenst en gepast zullen de reacties geplaatst worden op de site.