wedstrijdverslagen

ONS Sneek komt kwaliteit tekort tegen Berkum

ONS Sneek leed gisteren een pittige nederlaag tegen Berkum. Een 0-2 voorsprong bij rust was voor de ploeg van Fred de Boer onvoldoende. Berkum overtroefde de Sneekers in het tweede bedrijf volledig en won uiteindelijk met 5-2.

door Jan Flikkema

Het was ronduit pijnlijk om te zien hoe ONS Sneek in de tweede helft domweg kwaliteit tekort kwam om zich Berkum van het lijf te kunnen houden. De Sneeker defensie kreeg maar geen vat om Marc en Chris van der Meulen van Berkum, die er met zijn tweeën voor zorgden dat de wedstrijd na rust volkomen kantelde.

Het diende zich het laatste kwartier van de eerste helft al enigszins aan. Bieuwe Pruiksma moest geblesseerd het veld verlaten en daardoor kwam Sibold Jellema in de mandekking te staan op Chris van der Meulen. Vanaf dat moment werd ONS Sneek achteruit gedrongen, omdat Jellema zijn controlerende rol net voor de defensie niet langer kon vervullen. Na een prachtige actie van Marc van der Meulen vlak voor rust leek Berkum al terug te komen in de wedstrijd, maar de aansluiting was onvoldoende om deze eerste serieuze kans te verzilveren, waardoor ONS Sneek met een 2-0 voorsprong ging rusten.

Die voorsprong was overigens verdiend, want ONS Sneek speelde een goed eerste half uur. Fred de Boer moest wel weer de nodige aanpassingen doorvoeren in zijn basiself, omdat Jasper Valentijn per direct vertrokken is naar Finland en Hung Pham geschorst moest toekijken. Hierdoor was er een basisplaats voor Marco Heerschop, die zijn competitiedebuut maakte als rechtsback. Heerschop speelde een prima eerste helft, en kan in wezen terug kijken op een verdienstelijk debuut. Ook een basisplaats was er voor Klaas Johan Knevelman, die vanaf rechts startte.

Knevelman was al na 3 minuten succesvol. Chalong de Bruin had een goede actie op links in petto, sneed keurig naar binnen en vond de vrijstaande JAa van der Wal op de rand van de 16. Van der Wal behield het overzicht en bediende Klaas Johan Knevelman die vervolgens keurig met de buitenkantje rechts afrondde.

Een pikstart dus voor ONS Sneek, en dat was een prima opsteker. De Sneekers speelde achterin compact, mede doordat Chalong de Bruin keurig zijn verdedigende taak vervulde en Jan Oppedijk daar waar nodig bijsprong. Oppedijk had het moeilijk op de voor hem vreemde linkerkant met de razendsnelle Ndizeye tegenover hem, maar omdat de eindpass bij Berkum niet goed was, hield de ONS Sneek defensie redelijk eenvoudig stand.

Sterker, De Oranjehemden kwamen in de 23e minuut op 0-2 door Leo de Wagt. Marco Heerschop zette de aanval op de rechterflank op, Klaas Johan Knevelman omspeelde zijn directe tegenstander Hiro Gnanapragassan kinderlijk eenvoudig en leverde een perfecte voorzet af. Het overstapje van Ton Haarman bracht de Wagt in stelling en hij liet doelman Bouwhuis kansloos.

Een ongekende weelde voor ONS Sneek, maar het bleek onvoldoende te zijn. Berkum kwam in de tweede helft offensiever uit de startblokken en zocht nadrukkelijk de 1 tegen 1 situatie op, in de wetenschap dat de snelheid en behendigheid van met name Marc van der Meulen doorslaggevend zou kunnen zijn in het verdere verloop van de wedstrijd. ONS Sneek had hierop kunnen en wellicht moeten anticiperen door met een ouderwetse ausputzer als slot op de deur te gaan spelen. Toegegeven, dan was er aanvallend veel ingeleverd, maar Marc van der Meulen op Links en Jean Paul Ndizeye op rechts bleken veel te snel voor de Sneeker verdedigers, waardoor de kansen aan Berkum-zijde in aantal fors toenamen.

Het was wachten op de aansluitingstreffer van de gastheren, en die kwam na een goed uur spelen. ONS Sneek lette even niet goed op na een wissel van Berkum en Marc van der Meulen profiteerde optimaal. Vanaf dat moment kreeg Berkum de geest te pakken en werd het voor ONS Sneek steeds meer een kwestie van tegenhouden. Fred de Boer probeerde door Alex van der Veen te brengen voor Klaas Johan Knevelman meer snelheid en dus dreiging via de vleugels te creëren, maar de Sneekers wisten steeds moeilijker de voorwaartsen te bereiken.

Langzaam sloop de vertwijfeling in de ploeg en toen Chris van de Meulen de 2-2 liet aantekenen was de wedstrijd eigenlijk gespeeld. Berkum was ontketend en ONS Sneek kwam er niet meer aan te pas. Marc van der Meulen, Jean Paul Ndizeye en opnieuw Marc van der Meulen tekenden uiteindelijk voor de 5-2 eindstand. Een forse tik voor ONS Sneek, dat vandaag prima zaken had kunnen doen met het oog op de ranglijst en - hoe gek het ook moge klinken - in de derde periode. Dat telt nu allemaal niet meer. Vanaf nu is de blik weer naar onderen gericht en zullen alle zeilen moeten worden bijgezet om uit de gevarenzone te blijven.

Karakteristieken

Berkum - ONS Sneek: 5-2 (0-2)
0-1 Knevelman (3.)
0-2 De Wagt (23.)
1-2 M. v.d. Meulen (61.)
2-2 C. v.d. Meulen (73.)
3-2 M. v.d. Meulen (80.)
4-2 Ndizeye (86.)
5-2 M. v.d. Meulen (90.)

Scheidsrechter: F.R. de Ruiter
geel: Heerschop (ONS Sneek)
toeschouwers: 400

Opstellingen

Berkum: Bouwhuis, De Roo (33. Meijntjes), Zonnenberg, Mijnheer, Gnanapragassan, De Jong, Ndizeye, Westrik (83. De Jager), M. v.d. Meulen, C. v.d. Meulen, Van der Weide (60. Roelofs).

ONS Sneek: Warrink, Heerschop (82. Boonstra), Pruiksma (40. Hoekstra), De Wagt, Oppedijk, Jellema, Knevelman (67. Van der Veen), Van Zwol, Haarman, Van der Wal, De Bruin.

Reacties

Mail uw reacties op de wedstrijd en het verslag naar jan.flikkema@onssneek.nl, voorzien van uw volledige naam. Indien gewenst en gepast zullen de reacties geplaatst worden op de site.